Kışın Dudak Çatlaması İçin Ne Yapılmalı, Hangi Krem Sürülmeli

 Kışın Dudak Çatlaması İçin Ne Yapılmalı, Hangi Krem Sürülmeli

Dudak çatlamasına karşı kesin çözüm, dudak çatlamasından nasıl kurtuluruz, kışın çatlayan dudakların tedavisi, soğuktan çatlayan dudaklar için hangi kremleri kullanmalıyız ne tür krem sürmeliyiz, dudak çatlamaması için öneriler:

Kış mevsiminin en sevilmeyen yanlarından biri ellerimizi ve dudaklarımızı çatlatan soğuk havadır. Bazı durumlarda özellikle dudak çatlakları kabusa dönebilir. Böyle durumlara karşı dudakların bakımını yapmak çok önemlidir.

Dudakların çatlamasını önlemek için sürekli balm kullanılabilir. Ancak bir kere çatladıysa da oturup beklemek gerekmez.

Dudaklarınıza gece uyumadan önce krem sürün. Bu sayede gereken yumuşaklığa ve esnekliğe ulaşacaklardır. Tüm gün dudak balmı kullanmaya özen gösterin. Çatlamış dudakları kesinlikle ısırmayın. Dudakları ısırma eğilimi B vitamini eksikliği görülen kişilerde daha fazladır. Gece yatmadan önce dudaklara gliserin de sürülebilir. Ayrıca beslenme düzeninizde B ve C vitamini içeren meyve ve sebzelerin bulunmasına da özen gösterilmelidir.

Gelen Aramalar dudak çatlaması için ne yapılmalı ,kışın dudak çatlaması ,kışın çatlayan dudaklar için ne yapılmalı ,dudak catlagı ıcın ne surulmelı ,Dudak çatlağına ne yapılmalı
Konu : , , , , , , ,
Kategori : Güzellik
Sponsor Reklamları