Bebek yeşil kaka yaparsa neyin belirtisidir, hangi hastalığın işaretidir

  Bebek yeşil kaka yaparsa neyin belirtisidir, hangi hastalığın işaretidir

Bebeğiniz yeşil kaka yapıyorsa aşağıdaki yazıyı dikkatlice okuyunuz ve bebeğin yeşil kaka yapmasının ne anlama geldiğini iyice öğrendikten sonra gerekeni yapınız:

Yeni Bebek sahibi olan annelerin oldukca merak ettiği bir konu bebekler neden yeşil renk kaka yaparlar Bebeğin yeşil kaka yapması nın nedeni nedir hemen size bu konuda bilgi vermeye çalışıcağız evet sevgili anneler Bebeğinizin Yeşil Kaka Yapması’nın nedenlerini öğrenelim hemen

Bebekte kaka rengi ve yeşil kaka yapması. Bebekte kaka rengi çoğunlukla bebeğin yediği gıdalardan ve annesini emiyorsa annesinin beslenmesinden dolayı renk farklılığı gösterebilmektedir. Ancak kimi zaman bebekte kaka rengi, bebeğin bir rahatsızlığını göstermektedir.

Eğer bebekte kaka rengi koyu yeşil ve sümüksü ise, bebeğinizde halsizlik huzursuzluk görüyorsanız bir rahatsızlığının olduğu gösterebilir.

Normalde annesini emen bir bebeğin kakası sarı renkli bir durumdadır. bebek ishal olduğunda, üşüttüğünde, yeterli beslenemediğinde, kabız olduğunda vb. durumlarda bebekte kaka rengi ve şekli mutlaka değişiklik gösterecektir.

Önemli olan bebeğinizin kakasının yediği gıdaların rengi mi yoksa bir rahatsızlığın belirtisimi olduğunu anlamaktır. Eğer bir rahatsızlık ihtimali varsa ve kaka renginden başka belirtiler de görülüyorsa tabi ki bir doktora gösterilmelidir.

Bebeklerin doğumdan sonraki ilk 5-10 gün içinde kakaları koyu yeşil renktedir. Halk ağzında buna çara adı verilir, tıp dilinde ilk kaka yani mekonyum‘dur. Gün geçtikçe kaka rengi normale döner.

Konu : , , , , , , ,
Kategori : Sağlık